19 Temmuz 2024, Cuma 

BELEDİYE PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Sivil Toplum Kuruluşları arasında, bağımlılıkla mücadelenin öncüleri arasında yer alan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Niğde Belediyesi personeline bağımlılıkla mücadele eğitimi verdi.

3 Temmuz 2024, Çarşamba

BELEDİYE PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Sivil Toplum Kuruluşları arasında, bağımlılıkla mücadelenin öncüleri arasında yer alan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Niğde Belediyesi personeline bağımlılıkla mücadele eğitimi verdi. Niğde Belediye Meclis Salonunda, Niğde Yeşilay Danışmanlık Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitim programı ile belediye personeline YEDAM’ın faaliyet alanlarına ilişkin de kapsamlı sunum yapıldı. YEDAM bünyesindeki psikolog ve sosyal hizmet uzmanları tarafından verilen eğitimde tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılığının nedenleri, bağımlılıktan kurtulmak için izlenmesi gereken yollar, bağımlılıkla yasal süreçler ve tedavi yöntemlerine ilişkin bilgiler aktarıldı.

YEDAM’IN FAALİYETLERİ…

YEDAM’ın faaliyet alanlarına ilişkin bilgilerin de verildiği program kapsamında, YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibinin, tütünün yanı sıra alkol, madde, kumar ve internet ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağladığına işaret edildi.

115 YEDAM DANIŞMA HATTI

Belediye personelinin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programı kapsamında, bağımlılıkla ilgili sorun yaşayan vatandaşların, YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı'ndan ulaşarak destek alabildiği de vurgulandı.

Reklam-30
Reklam-29