6 Aralık 2023, Çarşamba 

NİĞDE BİR FESTİVALE DAHA HAZIRLANIYOR

Niğde Belediyesi, kentin yeme- içme kültürünü Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak amacıyla 6-8 Ekim tarihleri arasında “Gastronomi Festivali” düzenleyecek.

25 Eylül 2023, Pazartesi

NİĞDE BİR FESTİVALE DAHA HAZIRLANIYOR

Niğde gastronomi tutkunlarının ve müzikseverlerin heyecanla beklediği büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 3 gün boyunca devam edecek olan Gastronomi Festivali, ünlü sanatçıların unutulmaz performansları ile renklenecek. Festival boyunca sahne alacak ünlü isimler, 6-8 Ekim tarihleri arasında şehre müzik ve eğlence getirecek.

 GASTRONOMİ EVİNDEN SONRA GASTRONOMİ FESTİVALİ

Kentin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yeme içme kültürünü de tanıtmak amacıyla “Tabal” adıyla Gastronomi Evi açan Niğde Belediyesi, bu kez Gastronomi Festivali düzenlemek için kolları sıvadı.Niğde kent merkezinde 6-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Gastronomi Festivaline, ülkemizde ve dünyada ün yapmış yemek şefleri de katılacak.Zengin bir program akışı ile gerçekleştirilecek olan festivale, gastronomi tutkunlarının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de ilgi göstermesi bekleniyor.

TURİSTLER GİTTİKLERİ YERLERİN MUTFAK KÜLTÜRÜNÜ DE MERAK EDİYOR

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri yerlerin mutfak kültürünü de yakından tanımak istediklerini ifade ederek; “Gastronomi, turizm geleceği açısından önemli bir yere sahiptir. Biz de Niğde Belediyesi olarak bu gerçeklikten hareketle, günümüz Niğde yemekleri ile Osmanlı ve önceki dönemlere ait yemek çeşitlerinin hazırlanıp sunulduğu Tabal Gastronomi Evini hizmete sunduk.” Hatırlatmasında bulundu.Gastronomi Evini açtıktan sonra Gastronomi Festivali düzenlemeyi amaç edindiklerini söyleyen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, festival programında, yemek atölyeleri, tadım etkinlikleri ve şeflerle söyleşiler gibi birçok etkinliğin yer alacağına da değindi. Başkan Özdemir; “Bu etkinliklerle birlikte katılımcılar, yöresel yemekleri öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacak. Etkinlik kapsamında Niğde'nin meşhur yemeklerinin yanı sıra, diğer lezzetler de görücüye çıkacak.” Dedi.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN DAVET

Festivalin Niğde'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını anlatan Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde’yi festivaller şehri haline getireceğimizi ifade etmiştik. Her yıl birden çok festival yapıyoruz. Niğde Gastronomi Festivalimiz ise 6 Ekim tarihinde başlayacak. Tüm vatandaşlarımızı, yöresel yemeklerin tanıtımı ve gastronomi alanında yapılan çalışmaların paylaşılacağı festivale davet ediyoruz. Hep birlikte Niğde’mizi ve Niğde’mize ait tüm güzellikleri tanıtmak için festivalde buluşalım.” Şeklinde konuştu.

Reklam-32
Reklam-31
Reklam-30
Reklam-29